Skip to main content

Olga Nadyshneva cz

Olga Nadyshneva

Práci s pernikem lektorka začal před 11 lety,následně po dobu 5 let začala studovat klasické anglické techniky ..práci s královskou glazurou ( Royal icing )

V roce 2014 studovala v Anglii na škole PME u nejlepšího mistra světa , (krále královské glazury) ➡️ Eddie Spence MBE, který po mnoho let udržuje staré tradice v práci s královskou polevou a stale děla dorty pro královskou rodinu Velké Británie.

Lektorka umi všechny klasické anglické techniky “ Royal icing “ a přenáší je do svých perníkových děl a také je přizpůsobuje moderním stylům a materiálům.
Během posledních 7 let vede mistrovské kurzy v Rusku, Bělorusku…Evropě (Německo a Izrael, Belgie ..apod )

Popis kurzů:
Kurzy se skládají z teoretické a praktické části.
V teoretické části jsou uvedeny perníkové recepty pro různé příležitosti, učí jejich přípravě a skladování.

Recept na královsku glazuru z bílků a na albuminu (suchý bilek ) ,jeho konzistence pro různé typy malby, barvení, skladování. Výběr barev (suchých, gelových, tekutých, pastovitých) pro použití v malbě, tónování, kreslení. Výběr špiček od různých výrobců, pro a proti. Jsou zvažovány možnosti potahu perníku: lití, potravinářsky lak ,craquelure atd.

Praktická část spočívá v přípravě správné královské glazury z živých bílků a albuminu ,malování a zdobení perníku ,nebo složení perníku. Na kurzech se naučíte ̌jak základní malířské a dekorační techniky (kontury, výplně, výšivky štětcem a špičky “ piping technika “ , květiny z královské glazury ) tak i složitější (svitky, návrhy panelů, objemové aplikace (piping ) složitých obrázků, zakřivené výplně atd.) . Pracujeme s různými barvami, používáme několik typů malby: na pozadí, hromadné
prvky kreslení.
V tomto procesu bereme v úvahu různé situace, problémy při práci s glazurou a jak se z nich dostat, rozptýlit hluboce zakořeněné famy při práci s glazurou.
Pracujeme jak se špičkama,tak bez nich.
Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené cukráře kteří se chtějí učit ,za účelem dalšího využití těchto znalostí pro výrobu perníku , nebo zdobení dortů v nejlepších anglických tradicích. Všechny možné techniky královské glazury byly vynalezeny v určite epoše už dávno …
Naším úkolem není vymyslet techniky a metody, ale osvojit si ty, které používají nejlepší mistři minulých i současných dob, jejich přizpůsobení, s přihlédnutím k moderním materiálům a barvivům, a jejich použití v perníkovém umění.

[supsystic-gallery id=42]